Co je DistribuovanáFotovoltaická Výroba Energie?
Jedná se o novýtyp výroby energie a komplexního využití energie s širokými perspektivamirozvoje. liší se od tradiční centralizované výroby energie (tepelné elektrárnyatd.) a prosazuje princip výroby energie v blízkosti sítě, její přeměny vblízkosti sítě a využití vblízkosti sítě; nejenže účinně zajišťuje stejný rozsah výroby energie v systému, ale také účinně řeší problém ztrát energie při posilování nebo dopravě na velké vzdálenosti.
Jaké jsou výhodyfotovoltaické výroby energie?
Úsporné aenergeticky úsporné: Zpravidla se vyrábí samospádem a v případě nedostatkuenergie se dodává z vnitrostátní sítě.
Tepelná izolacea chlazení: v létě dokáže izolovat a ochladit o 3-6 stupňů a v zimě snižujepřenos tepla.
Ekologická aekologická výroba energie: distribuované fotovoltaické projekty výroby energiejsou bez hluku, bez světelného znečištění a bez záření během procesu výrobyenergie, což představuje skutečně nulové emise a nulové statické znečištění.
Estetickývzhled: dokonalá kombinace architektury a fotovoltaické technologie, díky nížcelá střecha vypadá krásně a technologicky vyspěle a zvyšuje hodnotunemovitosti.
Není možnéinstalovat fotovoltaický systém, pokud střecha není orientována na jih?
Ano, je možnéinstalovat fotovoltaický systém, ale množství vyrobené elektřiny je o něcomenší a množství vyrobené elektřiny se liší podle směru střechy. Pokud jestřecha orientována na jih, je to 100 %, pokud je orientována na východ azápad, může to být 70-95 %, a pokud je orientována na sever, je to 50-70 %.
Musím ji každýden ručně kontrolovat?
Vůbec ne,protože systém je plně automatický, sám se spouští a vypíná, není třeba žádnéruční ovládání.
Odpovídáintenzita světla množství elektřiny vyrobené solárním fotovoltaickým systémem?
Ne. Intenzitasvětla není stejná jako množství elektřiny vyrobené místním fotovoltaickýmsystémem. Rozdíl spočívá v tom, že množství elektřiny vyrobené fotovoltaickýmsystémem je založeno na místní intenzitě světla vynásobené koeficientem výkonu,který dává skutečnémnožství elektřiny vyrobené místním fotovoltaickým systémem, které je obvykle nižší než 80 %, přičemž systémy blízké 80 % jsou nejlepší. V Německu mohou nejlepší systémy dosahovat 82% účinnosti systému.
Má déšť nebozatažené počasí vliv na množství elektřiny vyrobené solárními panely?
Solární panelyvyrábějí méně elektřiny, protože doba svícení je kratší a intenzita světla jerelativně slabá. Průměrná roční výroba energie, kterou měříme (např. 1100kW/rok), je však dosažitelná.
Pokud je napovrchu systému prach nebo nečistoty, má to vliv na výrobu energie solárnímpanelem?
Dopad jeminimální, protože fotovoltaické systémy jsou závislé na intenzitě slunečníhozáření a stíny, které nejsou vidět, nemají na výkon systému významný vliv. Sklosolárních modulů má navíc samočisticí povrch a za deštivých dnů může dešťovávoda smýt nečistoty z povrchumodulu. Náklady na provoz a údržbu fotovoltaických systémů jsou proto velmi nízké.
Dochází ksvětelnému znečištění z fotovoltaických systémů?
Fotovoltaickésystémy v zásadě využívají tvrzené sklo s retroreflexní vrstvou, kterámaximalizuje absorpci světla a minimalizuje jeho odraz, čímž zvyšuje účinnostsolárních panelů. Zatímco tradiční skla pro závěsy nebo automobilová skla majíodrazivost 15 % a více, fotovoltaická skla mají odrazivost méně než 6 %. Proto je nižší než světelná odrazivost skla v jiných průmyslových odvětvích, a nedochází tak ke světelnému znečištění.
Jak můžemezajistit efektivní a spolehlivý provoz fotovoltaických systémů po dobu 25 let?
Za prvé, přísnákontrola kvality při výběru produktu, vždy si vyberte výrobce komponentů prvníúrovně, čímž zajistíte, že výroba energie z komponentů nezpůsobí žádné problémypo dobu 25 let:.
① 25 let záruky na výrobu energie z modulů, která zajišťuje jejich účinnost
②Přísný systém kontroly kvality
③Výroba v měřítku
④Dobré značky a zaručený poprodejní servis
⑤ Výběr nejvhodnějších kompatibilních střídačů, měničů, modulů ochrany před bleskem, rozvodných skříní, kabelů atd., které odpovídají modulům.
Za druhé, pokudjde o konstrukční řešení systému a upevnění na střechu, zvolte nejvhodnějšízpůsob upevnění, snažte se nepoškodit vodotěsnou vrstvu a zajistěte, aby bylsystém dostatečně pevný, aby zvládl extrémní povětrnostní podmínky, jako jekrupobití, blesk, tajfun a husté sněžení.
Je střechabetonové taškové konstrukce schopna unést hmotnost fotovoltaického systému?
Hmotnostfotovoltaického systému není vyšší než 20 kg/m2 a obecně platí, že střechy,které vydrží hmotnost solárního ohřívače vody, jsou v pořádku.
Jak bezpečná jedomácí fotovoltaická výroba energie a jak se vypořádat s bleskem, krupobitím asvodem?
Přípojnicestejnosměrného proudu, střídač a další vedení zařízení solárních panelů jsouchráněny proti blesku a přetížení. V případě úderu blesku, svodů a jinýchabnormálních napětí se automaticky vypnou a odpojí, takže nevzniká žádnýbezpečnostní problém. Všechny kovové hrany a držáky na střeše jsou uzemněny, aby byla zajištěna bezpečnost při bouřkách. Povrchy všech solárních fotovoltaických modulů jsou vyrobeny z tvrzeného skla odolného proti nárazu, které bylo při certifikaci EU podrobeno náročným testům (vysoká teplota a vysoká vlhkost), takže fotovoltaické panely nemohou být poškozeny běžnými klimatickými podmínkami.
Jaké zařízení jesoučástí distribuované fotovoltaické výroby energie?
Hlavní vybavení:solární panely, střídače, rozvodné skříně na střídavý a stejnosměrný proud,měřicí skříně na fotovoltaiku, solární stojany.
Pomocnázařízení: fotovoltaické kabely, střídavé kabely, potrubní karty, hromosvody auzemnění atd. Velké elektrárny vyžadují také další pomocná zařízení, jako jsoutransformátory a rozvodné skříně.
Jaká jeinstalační plocha pro distribuovanou fotovoltaickou výrobu energie?
Vypočítává se nazákladě skutečné plochy, která je na vaší střeše k dispozici, například proinstalaci 1 kW vyžaduje současná šikmá střecha plochu 4 m2; plochá střechavyžaduje plochu 5 m2. V případě zvýšení kapacity lze postupovat stejnýmzpůsobem.